Aktualności
Teraz czytasz
Czy to już koniec odbicia na niemieckim DAX?
2

Czy to już koniec odbicia na niemieckim DAX?

utworzył Marcin Kiepas16 kwietnia 2020

W czwartek niemiecka giełda przez większość dnia szła w górę, odreagowując wczorajszą mocną przecenę. Jednak w ostatnich godzinach handlu, giełdowe byki przestraszyły się bardzo słabych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych (liczna nowych bezrobotnych wzrosła o ponad 5,2 mln, a indeks Fed z Filadelfii zanurkował na wieloletnie minima), a indeks DAX zaczął oddawać początkowe wzrosty.


Przeczytaj koniecznie: Brokerzy oferujący trading na DAX – Zestawienie


Wyraźny hamulec na DAX

Sytuacja na niemieckim rynku jest bardzo ciekawa. W zasadzie tuż przed rozstrzygnięciem. Widać to dokładnie na wykresie instrumentu DE30 kwotowanym na platformie Tickmill. Aktualnie wykres H4 tego instrumentu walczy o utrzymanie się powyżej 4-tygodniowej linii trendu wzrostowego (aktualnie znajduje się ona na 10285 pkt.). To o tyle istna batalia, że wcześniej ten sam wykres zrealizował ruch w górę wynikający z wybicia górą po wybiciu z konsolidacji w przedziale 9361,90-10077,70.

dax wykres

Wykres DE30 (CFD na indeks DAX 30), interwał H4. Źródło: MT4 Tickmill.

Jeżeli powyższy obrazek uzupełnić o wczorajszy odwrót DE30 tuż spod poziomu oporu tworzonego przez 50 proc. zniesienie Fibo spadków z okresu 20 luty – 19 marca, to przełamanie wspomnianej wcześniej linii trendu wzrostowego, będzie jednocześnie potwierdzeniem zakończenia wzrostowej korekty, która przybrała formę zygzaka abc. W tej sytuacji wygenerowany podażowy sygnał będzie na tyle mocny, że nie tylko prawdopodobna będzie teza o zakończeniu wzrostowego odbicia panicznej wyprzedaży sprzed miesiąca, ale też ta mówiąca o tym, że przed giełdowymi niedźwiedziami otworzy się drogą w kierunku marcowych minimów (7961,35 pkt.).

Co o tym sądzisz?
Lubię
60%
Interesujące
40%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.