Aktualności
Teraz czytasz
Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Binance. Wyemituje wspólne NFT
0

Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Binance. Wyemituje wspólne NFT

utworzył Michał Sielski24 czerwca 2022

To prawdziwy mariaż gwiazd. Największa giełda kryptowalut na świecie – Binance – podpisała umowę z jednym z najlepszych piłkarzy świata – Portugalczykiem Cristiano Ronaldo. Żywa legenda piłki nożnej wyemituje serię kolekcji NFT na Binance. Pierwsza kolekcja ma się pojawić już w tym roku.

Giełda kryptowalut Binance dynamicznie rozwija się od kilku lat. Korzystając z własnego ekosystemu blockchain może oferować nie tylko wymianę kryptowalut, ale też wiele innych usług. Jedną z nich jest emisja niewymienialnych tokenów NFT. I chyba trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę tej możliwości, niż podpisanie umowy z gwiazdą nr 1 światowej piłki nożnej, czyli z Cristiano Ronaldo (Robert Lewandowski, nie gniewaj się…).

Dzięki temu Binance ma już wyłączne, wieloletnie partnerstwo NFT z reprezentantem Portugalii. Lada dzień wystartuje kampania informacyjna na ten temat, ale samo podpisanie umowy już teraz rozgrzewa do czerwoności wyobraźnię fanów i inwestorów. Kolekcja Cristiano Ronaldo NFT będzie dostępna tylko i wyłącznie na Binance NFT pod adresem: www.binance.com/en/nft/home

Pierwsza kolekcja Cristiano Ronaldo NFT jeszcze w tym roku

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i wyszedł poza sport, stając się ikoną w wielu branżach. Dzięki swojej autentyczności, talentowi i pracy charytatywnej zgromadził szeroką grupę oddanych fanów na świecie. Cieszymy się, że możemy zapewnić jego fanom wyjątkowe możliwości zaangażowania się w kontakt z Ronaldo i posiadanie kawałka kultowej historii sportu na wyłączność – mówi Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance.

Na razie kolekcje będą mogli kupować użytkownicy z wybranych krajów. Wciąż nie wiadomo jeszcze jakich. Wiadomo natomiast, że kolekcje wystawione zostaną w ofercie Binance Pay jeszcze w tym roku.

Nic nie jest dla mnie ważniejsze niż moi fani, więc pomysł zapewnienia bezprecedensowych doświadczeń i dostępu za pośrednictwem tej platformy jest czymś, czego chciałem być częścią. Wiem, że fanom spodoba się ta kolekcja, tak samo jak mnie. Relacje z moimi fanami są dla mnie bardzo ważną częścią mojego życia zawodowego. Bardzo cieszy mnie bycie częścią pomysłu zderzenia ich z zupełnie nowymi doświadczeniami, poprzez udostępnienie unikatowej kolekcji NFT – komentuje podpisanie umowy Cristiano Ronaldo, grający obecnie w angielskim Manchesterze United.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, czyli nagrody dla najlepszego piłkarza świata i mistrz Europy z 2016 roku, ma ściśle współpracować ze specjalistami od marketingu, którzy będą teraz wymyślić jakie elementy znajdą się w kolekcjach NFT. Już wiadomo, że zainteresowanie nimi jest tak duże, że będzie ich co najmniej kilka.

Giełda kryptowalut Binance w sponsoringu

Największa giełda kryptowalut świata aktywnie działa na polu sponsoringu sportowego. Ma już umowy m.in. z takimi drużynami piłkarskimi, jak reprezentacja Argentyny, włoskie Lazio czy wielokrotny mistrz Portugalii FC Porto.

Współpracuje też z przemysłem rozrywkowym. Binance zostało w tym miesiącu oficjalnym sponsorem trasy The Weeknd „After Hours Til Dawn”. Tym samym trasa ta stała się pierwszym światowym koncertem, wykorzystującym technologię Web 3.0.

W Binance chodzi o społeczność, ludzi, integrację. Byłem pod wrażeniem ich skupienia na użytkownikach i innowacyjnej przewagi. Współpraca miała sens i nie mogę się doczekać, aż fani doświadczą kolejnych wydarzeń w ramach kreatywnej drogi, jednocześnie wspierając słuszną sprawę. Kryptowaluty mają tak wiele możliwości, że to dopiero początek – komentują przedstawiciele The Weeknd.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.