Aktualności
Teraz czytasz
ApuroFX z 2 mln USD kary od amerykańskiego regulatora
0

ApuroFX z 2 mln USD kary od amerykańskiego regulatora

utworzył Natalia Bojko21 marca 2019

Amerykański regulator Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w ostatnim czasie wezwał operatorów ApuroFX do zapłaty 2 mln dolarów kary. Podstawą do tego miało być, rzekome oszustwo popełnione w Korei Południowej. CFTC podał szereg naruszeń, jakich miał się dopuścić ApuroFX.

Fałszywe wyciągi bankowe

Commodity Futures Trading Commission oskarża ApuroFX o wiele oszustw. Wśród nich można wymienić między innymi o sprzeniewierzenie, nagabywanie oraz namowę bądź zachętę do składania fałszywych oświadczeń. Jednym z kluczowych przestępstw, jakiego dopuściło się ApuroFX, odnosi się do mnóstwa fałszywych wyciągów bankowych. Były przez firmę spreparowane po to, by dało się w prosty sposób manipulować statusem inwestycji. Takie działanie wprowadzało inwestorów w błąd, nie informując ich o realnym stanie konta. Według śledczych, Jin Choi (główny oskarżony) przekonywał traderów do inwestowania pieniędzy w swoją firmę, powołując się na jego niesamowite możliwości uzyskiwania zysków (często raporty tych “zysków” były celowo zmanipulowane). Niestety środki te często były wykorzystywane na cele osobiste oskarżonego bądź w celu podtrzymywania wiarygodności przedsięwzięcia wypłacane innym inwestorom.

Nałożona grzywna nie jest wysoka

Sprawę ApuroFX rozpatrywał Kalifornijski Sąd na wniosek CFTC. Wyrok został nałożony na Jin Choi oraz na spółki, z którymi był związany Apuro Holdings Ltd (Apuro) znanej jako ApuroFX oraz JCI Holdings USA (JCI) znanej pod nazwą JCI Trading Group, LLC.Grzywna, jaka została nałożona uważana jest za niską ze względu na skalę popełnionych przestępstw. Ma ona być wypłacana w formie odszkodowania dla ofiar. Standardowo w takich przypadkach zakazuje się prowadzenia dalszej działalności, aby uniknąć popełnienia przez oskarżonego drugi raz tego samego przestępstwa.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).