Literatura
Teraz czytasz
Andre Kostolany “Psychologia giełdy” – Książka już dostępna!
0

Andre Kostolany “Psychologia giełdy” – Książka już dostępna!

utworzył Forex Club18 listopada 2021

„Giełda to 90% psychologii”  – twierdzi autor książki. Psychologia giełdy to ulubiony temat Andre Kostolany’ego, którego zawsze fascynowały ludzkie zachowania na parkiecie. Jego książka opowiada o tych, którzy potrafią myśleć nieschematycznie, i o tych, którzy przegrywają, dlatego że są absolutnie pewni wszystkiego. Bo gra na giełdzie nie przypomina ani szachów, ani ruletki – jest zdumiewającym połączeniem jednego i drugiego. Kostolany podstawowe zasady działania tej potężnej machiny finansowej ilustruje na przykładach zdarzeń z własnego życia, zamieniając nudny wykład z ekonomii we frapującą anegdotę.

Forex Club ma przyjemność objąć to wydanie swoim patronatem.

O książce „Psychologia giełdy”

W swojej książce Kostolany udowadnia, że o giełdzie nie trzeba mówić z wyżyn uniwersyteckiej katedry. Swe wykłady prowadzi przy kawiarnianym stole, przy dźwiękach muzyki, którą – jak podkreśla – kocha bardziej niż pieniądze. Każdy może się tu dosiąść, by posłuchać tego fascynującego opowiadacza.

Książka „Psychologia giełdy” podzielona jest na dwanaście wykładów. Każdy z nich omawia konkretny temat, na przykład fascynację pieniędzmi, giełdową logikę, psychologiczne podłoże kryzysu, podążanie za inwestycyjnymi guru, przesądy i mity dotyczące rynków finansowych czy hazardowe podejście do giełdy. Przy okazji Kostolany przedstawia również swoje koncepcje dotyczące:

  • bogactwa i niezależności;
  • psychologicznych aspektów popytu i podaży;
  • intuicji i analizy technicznej;
  • mitów dotyczących ceny;
  • akademickiego podejścia do rynku.

O autorze

andre kostolanyAndre Kostolany urodził się w Budapeszcie. Początkowo studiował tam filozofię i historię sztuki, ale ojciec zmusił go do porzucenia uniwersytetu. Wysłał go do Paryża, aby pracował jako makler giełdowy, gdzie ostatecznie rozpoczął karierę jako spekulant i arbiter. Udało mu się zarobić podczas spadku cen, który rozpoczął się pod koniec 1929 r. Jego sława opiera się na ogromnej ilości praktycznego doświadczenia, które zebrał podczas 70-letniej kariery w różnych branżach na wielu rynkach całego świata. 

Partner strategiczny

Partnerem wydania jest międzynarodowy broker Forex/CFD – TICKMILL.

tickmill

Gdzie kupić

Książka do nabycia w księgarni Maklerska.pl w cenie 79 zł.

Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki. Już niebawem na łamach naszej strony pojawi się recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
0%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.