Aktualności
Teraz czytasz
Inwestorzy czekają na „minutki” FOMC i wyniki Nvidii
0

Inwestorzy czekają na „minutki” FOMC i wyniki Nvidii

utworzył Marcin Kiepas21 lutego 2024

Publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC (tzw. minutek) i wyniki kwartalne Nvidii to dwa najważniejsze wydarzenia środy na rynkach finansowych, które mogą przesądzić o nastrojach nie tylko w drugiej połowie tygodnia, ale w przypadku Nvidii mogą nawet nadać ton wydarzeniom na Wall Street w kolejnych tygodniach.

Inwestorzy czekają na FOMC

Wtorkowa sesja na Wall Street, pierwsza po trzydniowym długim weekendzie w USA  zakończyła się spadkami. Indeks DJIA cofnął się wprawdzie tylko o 0,17 proc. do 38563,8 pkt., ale już S&P500 spadł o 0,6 proc. do 4975,51 pkt., a Nasdaq Composite o 0,92 proc. do 15630,78 pkt.

Inwestorzy realizowali zyski czekając na publikowane dziś o godzinie 20:00 „minutki” z ostatniego posiedzenia FOMC, które rzucą nieco więcej światła na przyszłą politykę monetarną Rezerwy Federalnej. Przede wszystkim jednak czekają oni na publikowane dziś po sesji na Wall Street wyniki finansowe Nvidii za IV kwartał roku obrotowego 2023/2024. Nvidia to teraz jedna z najbardziej gorących spółek na Wall Street. Z uwagi na jej znaczenie w rewolucji AI, ale też duży udział w indeksach, będzie to prawdopodobnie najbardziej śledzony raport finansowy w tym sezonie wyników na Wall Street.

US500 Daily_21022024

Wykres dzienny US500 (CFD na indeks S&P 500). Źródło: Tickmill

Rynek prognozuje poprawę wyników

We wtorek kurs akcji Nvidii spadł o 4,32 proc. do 694,74 dolarów, po tym jak w zeszły tygodniu wyznaczyła nowy historyczny rekord na poziomie 746,11 dolarów.

Analitycy prognozują, że Nvidia w ostatnim kwartale wypracowała 4,64 dolara zysku na jedną akcję, przy przychodach na poziomie 20,55 mld dolarów. Liczyć będą się nie tylko wyniki, ale również ich prognozy na kolejny kwartał. Szacuje, że w I kwartale roku obrotowego 2024/2025 Nvidia wypracuje 4,96 dolara zysku na jedną akcję, a jej przychody wzrosną do 21,93 mld dolarów.

„Minutki” FOMC i wyniki Nvidii to główne wydarzenia środy na rynkach, ale nie jedyne. Dziś zostaną jeszcze opublikowane lutowe indeksy PMI dla Australii, z USA napłyną dane API nt. zmiany zapasów paliw, a z Polski dane o produkcji budowlano-montażowej i koniunkturze konsumenckiej.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.