Aktualności
Teraz czytasz
eToro przejmuje Marq Millions
0

eToro przejmuje Marq Millions

utworzył Michał Sielski3 sierpnia 2020

Dynamicznie rozwijająca się platforma inwestycyjna eToro przejęła właśnie spółkę sektora finansowego Marq Millions. To początek do wdrożenia planu, który ma zaowocować rozpowszechnieniem karty debetowej eToro, docelowo będącej dostępnej nie tylko dla klientów eToro, ale także innych inwestorów.

Platforma inwestycyjna eToro właśnie poinformowała, że spółka Marq Millions zostaje jej własnością. Kwoty transakcji nie ujawniono, ale po ostatnich zyskach globalny broker nie ukrywał, że część z nich zainwestuje w akwizycje pozwalające na zwiększenie, ale też dywersyfikację przychodów. Właśnie w tym ma pomóc przejęcie spółki Marq Millions.


Przeczytaj koniecznie: eToro przeżywa oblężenie i pozyskuje 13 mln nowych klientów w tym roku


Przejęta spółka z Wielkiej Brytanii zmieni nazwę na eToro Money i będzie wydawcą firmowej karty debetowej eToro. I wcale nie jest to melodia bardzo odległej przyszłości. eToro jest już bowiem oficjalnym partnerem lidera elektronicznych płatności Visa, ma też licencję brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), która pozwala między innymi na pośredniczenie w płatnościach elektronicznych.

Dla kogo karta debetowa eToro

Karta ma być wprowadzana na rynek etapami. Na początek dostęp będą do niej mieli wyłącznie klienci brokera z Wielkiej Brytanii. W drugim etapie (jeszcze nie podano konkretnych ram czasowych, ale firma podkreśla, że chce, by stało się to jak najszybciej) kartę będą mogli wyrabiać pozostali klienci spółki z całej Europy. Docelowo kartę będzie mógł wyrobić sobie każdy – nawet jeśli nie był i nie zamierza związać się z brokerem w żaden inny sposób.

Przejęcie spółki Marq Millions mam przyjemność ogłosić z wielką dumą. Dołącza ona teraz do rodziny eToro i mam głębokie przekonanie, że będzie stanowić o jej rosnącej sile. Pojawienie się w naszej ofercie karty debetowej to naturalny krok w rozwoju naszej spółki, zgodny z naszą strategią, opierającą się na stałym poszerzaniu palety usług dla naszych klientów. Dziś mamy szeroki wybór aktywów i możliwości inwestycyjnych, ale to nie wszystko, bo nasi partnerzy mogą też wybierać metody inwestowania. W eToro inwestorzy mogą wdrażać własną strategię, kopiować strategię innych użytkowników lub inwestować w konkretny portfelpodkreśla CEO eToro Yoni Assia


Sprawdź: eToro: Opinie i Recenzja | Platforma social tradingowa


Broker eToro tworzy bowiem własne portfele, które są odpowiednikiem modnych sektorów. Ma m.in. portfel oparty na sektorze naftowym, dzięki czemu klienci nieposiadający zbyt dużej wiedzy z zakresu inwestowania w łatwy sposób mogą wejść na rynek, dywersyfikując swoje pozycje.

Kolejne pomysły już niebawem

Broker eToro święci w ostatnich miesiącach triumfy. Broker tylko w pierwszych czterech miesiącach pozyskał 13 mln nowych użytkowników. To znakomity wynik, lepszy od ubiegłorocznego aż o 427%. Wzrost przyspiesza już od maja 2019 roku, kiedy w eToro wprowadzono możliwość inwestowania dla osób z Wielkiej Brytanii i innych europejskich krajów. To właśnie europejscy inwestorzy indywidualni mają być pierwszymi klientami na kartę eToro.

Wsparcie wiodącej globalnej marki fintech pozwoli na wydanie karty, która powinna stać się czołowym produktem w swej kategorii. Warto jednak podkreślić, że karta debetowa to tylko początek i w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowości ze strony eToro Moneymówi były COO Marq Millions i obecny dyrektor zarządzający eToro Money Mahmood Kamran

Istniejąca od 2007 roku firma eToro zatrudnia dziś 850 osób i działa w 100 krajach. Strona internetowa jest dostępna w 21 językach, w tym także po polsku. Jest warta niemal 1 mld USD.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.