Social Trading
Teraz czytasz
Social Trading z ZuluTrade – Podsumowanie testu po 10 tygodniach
3

Social Trading z ZuluTrade – Podsumowanie testu po 10 tygodniach

utworzył Dawid Burda15 czerwca 2020

Nasz test ZuluTrade z realnym depozytem 5000 USD trwa już 10 tygodni. Na przestrzeni tego czasu bywały okresy świetne, które dawały spore nadzieje na dobry wynik końcowy. Z drugiej strony równie często pojawiały się potknięcia, które mocno uszczuplały nasze saldo, zabierając tym samym wcześniej wypracowany zysk. Przypomnijmy, że tydzień temu nasze saldo spadło znacznie poniżej stanu początkowego.

Jak ostatecznie wygląda nasze konto po 10 tygodniach? Zapraszamy do podsumowania po 70 dniach testów.

Jak grali nasi dostawcy w ZuluTrade

Zacznijmy od przeglądu ostatniego tygodnia. Do naszego portfela traderów dołączyło dwóch nowych graczy. Zrealizowali oni w sumie 50 transakcji. Niestety, ich transakcje przyniosły ostatecznie stratę w wysokości -40,85 USD. Nie był to udany debiut ale wynik nie zrujnował ani naszego salda ani zysków wypracowanych przez pozostałych dostawców z minionego tygodnia. Łącznie zostało wykonanych 205 transakcji, a finalny wynik wyniósł +494,93 USD. Inwestor Hidden Tresure sam wygenerował profit o wartości 424,60 USD. Śmiało można powiedzieć, że to naprawdę dobry wynik. Jednocześnie po raz pierwszy mamy taką sytuację, że obecnie otwarte pozycje są na plusie.

Pary walutowe na których zawierane były transakcje w minionym tygodniu to:

  • EUR/USD
  • GBP/USD
  • NZD/USD
  • USD/JPY
  • CHF/JPY

Najwięcej transakcji zostało zrealizowanych na parze walutowej EUR/USD, co stanowi 37 % całej historii.

Podsumowanie X tygodnia w liczbach:

  • Łączny zysk wynosi 494,93 USD,
  • Pozostaje otwartych 24 pozycji z zyskiem w wysokości 41,20 USD,
  • Zrealizowanych zostało 205 transakcji, w tym 18 na minusie.
RYS1 zulutrade podsumowanie

Podsumowanie 10 tygodnia testu platformy ZuluTrade.

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

  • Łączna strata wynosi -143,44 USD, co stanowi -3% od początkowego kapitału,
  • Suma wszystkich stratnych pozycji wynosi -3253,37 USD,
  • Łącznie zrealizowanych zostało 2182 pozycji – 1806 zyskowne i 376 stratne,
  • Pozostają 24 aktywne pozycje z bilansem 41,20 USD.

Wynik testu patrząc po bilansie konta to -102,24 USD.

Podsumowanie

Po upływie dziesięciu tygodni testów platformy do handlu społecznościowego – ZuluTrade – możemy pokusić się o głębsze podsumowanie.

Zalety

Do zalet tego typu inwestowania na pewno należy zaliczyć to, że nie potrzeba na to poświęcać zbyt wiele czasu ani posiadać wykwalifikowanej wiedzy na temat rynków finansowych. Sama platforma jest czytelna i przejrzysta, a wybór inwestorów czy zmiana parametrów inwestycji nie powinien sprawić nikomu żadnego problemu. Na pewno nie możemy zostawić naszego portfela bez kontroli. Na bieżąco należy monitorować poczynania wybranych przez nas dostawców i w przypadku serii strat natychmiast reagować. Nie trafimy od pierwszego dnia na idealnego tradera lub ich grupę, stąd nieustannie musimy podejmować korekty w naszym portfolio dostawców. W tym teście dopiero po 10 tygodniach wyklarowało się dwóch inwestorów, z których usług moim zdaniem warto korzystać. Są nimi Hidden Tresure oraz Signal Guide.

RYS2 zulutrade wyniki

Historia krzywych kapitału dostawców sygnałów – Hidden Tresure i Signal Guide.

Wady

Jedną z wad jest fakt, że pomimo niewielkiej liczby inwestorów praktycznie cały jest otwartych dużo pozycji. W naszym teście praktycznie za każdym razem były one na minusie w cotygodniowym podsumowaniu. Co gorsze, zawsze zostawały one otwarte przez weekend, co z reguły kończyło pogłębieniem strat na otwarciu. W przypadku zysku lub niewielkiej straty najlepiej zamknąć ręcznie wszystkie otwarte transakcje przed weekendem.

Ryzyko

Każda forma inwestycji wiąże się z ryzykiem. Jak duże jest ono w Zulu Trade? Jeśli będziemy kontrolować nasz portfel i trzymać się powyższych wskazówek to owszem – trading społecznościowy może być dodatkowym elementem naszego portfela. Nie należy jednak przeznaczać większości swoich środków na tego typu inwestycje oraz ulegać pokusie powiększania kwoty na „zarządzanie” przez pojedynczego dostawcę. Dywersyfikacja jest kluczowa, niezależnie od tego jak bardzo perspektywicznie na początku prezentuje się dany trader. Aby spać spokojnie nasz Margin Level powinien oscylować w przedziale 500-1200%. To zapewnia nam bezpieczny zapas na ew. potknięcia pojedynczych inwestorów.

Dalsze losy testów social tradingu

Nasz test potrwa kolejne 10 tygodni i po nich ukaże się jedno ostateczne podsumowanie całej przygody z ZuluTrade. Planowany termin zakończenia testu to 17 sierpnia 2020 r.. Celujemy w przekroczenie 20% zysku, co do tej pory było tuż na wyciągniecie ręki. Na tym artykule kończymy cotygodniowe podsumowania na rzecz testów kolejnej platformy social tradingowej – eToro

PLATFORMA ZULUTRADE

Co o tym sądzisz?
Lubię
17%
Interesujące
83%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.