Aktualności
Teraz czytasz
Stopy bez zmian, jednak Bank Anglii nie odpuszcza
0

Stopy bez zmian, jednak Bank Anglii nie odpuszcza

utworzył Natalia Bojko8 lutego 2019

W dniu wczorajszym szczególną uwagę traderów przyciągnęły wydarzenia związane z posiedzeniem Banku Anglii. Kluczowe decyzje podejmowane na spotkaniu dotyczyły stóp procentowych.

Stopy procentowe bez zmian

Na posiedzeniu podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Istotnym elementem posiedzenia była informacja ze strony BoE dotycząca prognozy wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii, która została znacząco obniżona. Świadczy to przede wszystkim o negatywnym wpływie Brexitu na gospodarkę Anglii. Wielokrotnie na posiedzeniu władze BoE podkreślały wzrost niepewności na rynku. W związku z tym zdecydowano się na krok w postaci obniżenia prognozy gospodarczej dla Zjednoczonego Królestwa.

Pomimo dość pesymistycznych nastrojów władz Banku Anglii (które znacząco odbiły się dziś na wykresie funta) na spotkaniu podkreślono, że niepewność stanowi tylko krótkoterminową prognozę. Według BoE istnieją duże szanse na poprawę wydatków krajowych w świetle obecnych zwiększonych kosztów finansowania bankowego.

Jak informacje wpłynęły na rynek?

gbpusd

5-dniowy wykres GBP/USD.

Na wykresie nadal, pomimo dzisiejszego odbicia nadal funt znajduje się w silnym trendzie spadkowym.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).