Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – Duży plus, pomogły kryptowaluty. #Tydzień 7
0

Test platformy eToro – Duży plus, pomogły kryptowaluty. #Tydzień 7

utworzył Dawid Burda3 sierpnia 2020

Jesteśmy już na ostatniej prostej przed zakończeniem naszego testu platformy social trading’owej eToro. Siódmy tydzień już jest za nami. Podobno 7 to szczęśliwa liczba i chyba w naszym przypadku w pewnym stopniu się to sprawdziło, zwłaszcza biorąc za punkt odniesienia wszystkie poprzednie cykle.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Nasz zysk netto poprawił się względem poprzedniego tygodnia oraz nareszcie nasze saldo jest większe niż początkowe. Głównym czynnikiem, który zadecydował o znacznie lepszym wyniku był rajd wzrostowy na rynku kryptowalut. Los chciał, że to tam także nasi inwestorzy ulokowali środki. Najlepszy wynik jak na razie w tym obszarze osiąga DirtyBob. Inwestuje on w Ripple oraz Ethereum. Zrealizował 278.99 USD zysku oraz ma aktywne pozycje na wyraźnym plusie w wysokości +1612.25 USD.

etoro ranking traderow

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Nasi inwestorzy głównie lokują środki w takich spółek jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 2,69% (wzrost o 0,17% względem ub. tygodnia),
 • Aktywnych pozostaje 398 pozycji,
 • Nasz wynik to -1 461,60 USD, co daje stoę zwrotu na poziomie -1,46%.

Podsumowanie

Widać na naszym koncie minimalną poprawę. Warto jednak zwrócić uwagę jak duży musiał być ruch m.in. na kryptowalutach, aby osiągnięty przez nas rezultat uległ wyraźnej poprawie. Nie napawa to optymizmem, gdyż w normalnych warunkach handlu pewnie znaleźlibyśmy się znowu znacznie poniżej oczekiwań. Powoli widzimy, że nie łatwo jest o przyzwoite zyski w tej formule inwestowania. Dokonywaliśmy wielu roszad wśród dostawców pod względem instrumentów, stopy zwrotu oraz poziomu ryzyka. Niestety, za wielkimi i ryzykownymi zmianami szły  jedynie ułamki procentów zysku.

Czekamy na dalsze ruchy ze strony wybranych traderów.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
14%
Interesujące
86%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.