Aktualności
Teraz czytasz
IC Markets wprowadza opłaty za dostęp do danych
3

IC Markets wprowadza opłaty za dostęp do danych

utworzył Michał Sielski14 sierpnia 2020

Opłaty za dostęp do danych w IC Markets? Tak, jeśli korzystasz z dostępu do danych dotyczących australijskich akcji notowanych na tamtejszej giełdzie, musisz liczyć się z dodatkową miesięczną opłatą, którą od września tego roku będzie naliczał broker IC Markets.

Opłaty za dostęp do danych

Informacja o nowej opłacie trafiła właśnie do klientów popularnego także w Polsce australijskiego brokera IC Markets. Od 01.09.2020 roku trzeba liczyć się z dodatkową opłatą za dane rynkowe dla kontraktów CFD na akcje australijskiej giełdy ASX.

Co ciekawe, wcale nie trzeba zawierać żadnej transakcji, by zostać obciążonym dodatkową opłatą. Wystarczy, że ma się dostęp do danych rynkowych z platformy MetaTrader 5. Jeśli tak jest, raz w miesiącu konto zostanie obciążone opłatą w wysokości 22 AUD. Opłata naliczana będzie na początku kolejnego miesiąca, w którym uzyskane były dane rynkowe. Jeśli dany klient ma kilka rachunków, obciążony zostanie opłatą tylko raz.

Również 01.09.2020 roku wprowadzona zostanie minimalna prowizja od kontraktów CFD na akcje australijskiej giełdy. Wyniesie ona 7 AUD niezależnie od wartości transakcji.

Jeśli poprosiłeś wcześniej o dostęp do akcji z rynku ASX na platformie MT5, rozważ czy nadal jest Ci on potrzebny.

Miliony euro na koszulkach piłkarzy

Wprowadzenie dodatkowych opłat może dziwić, bo w ostatnich miesiącach brokerzy zarobili krocie. Zamieszanie na rynkach, związane z koronawirusem, spowodowało lawinowy napływ nowych, często niedoświadczonych klientów, którzy byli łakomym kąskiem dla brokerów. Nawet tych, którzy – jak działający od 2007 roku IC Markets – korzystają z modelu STP/ECN, co oznacza, że zawierane za jego pośrednictwem transakcje są kierowane na realny rynek – w przeciwieństwie do wielu brokerów, którzy “zakładają się” ze swoimi klientami i zarabiają wtedy, gdy oni tracą.


Przeczytaj koniecznie: IC Markets zostaje sponsorem Interu Mediolan


Przed miesiącem IC Markets poinformował natomiast o kolejnych inwestycjach w marketing. Został oficjalnym sponsorem grających w Serie A piłkarzy Interu Mediolan. Za niewielkie logo na rękawach koszulek zawodników zajmujących obecnie drugie miejsce we włoskiej ekstraklasie, zapłaci 10 mln euro rocznie. Umowę podpisano na rok i będzie ona obowiązywać do końca sezonu 2020/2021.

Co o tym sądzisz?
Lubię
9%
Interesujące
82%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
9%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.