Aktualności
Teraz czytasz
Broker eToro sponsorem piłkarzy AS Monaco
0

Broker eToro sponsorem piłkarzy AS Monaco

utworzył Michał Sielski27 sierpnia 2020

Spółka eToro podpisała umowę sponsorską z czołowym klubem Francji i Europy – AS Monaco. Sportową chlubę księstwa broker będzie wspierał przez conajmniej jeden sezon. To kolejna umowa łącząca wielki sport z rynkiem Forex.

Umowa została podpisana z możliwością przedłużenia i zapewne opiewa na kilka, bądź nawet kilkanaście milionów euro za każdy sezon. Dokładnej kwoty na razie jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że logotyp eToro pojawi się na rękawach piłkarskich koszulek, więc eToro nie będzie głównym sponsorem drużyny. Za takie miejsce w lidze należącej do światowego Top 5 też trzeba jednak słono zapłacić.

“Nasz klub, podobnie jak eToro, dąży do dynamicznego rozwoju i chce odkrywać nowe horyzonty. AS Monaco również koncentruje się na innowacji i technologii, dlatego partnerstwo z eToro pomoże nam w realizacji ambitnych zamiarów naszego klubu” – mówi wiceprezes AS Monaco Oleg Pietrow.

eToro – przez sport do inwestorów

Działająca w wielu krajach spółka eToro od 2007 oferuje dostęp do rynku Forex, akcji, towarów i kryptowalut. Według ostatnich szacunków ma już ponad 16 mln aktywnych klientów z całego świata. Gigantyczny wzrost zanotowała w tym roku, a szybki rozwój zawdzięcza wprowadzeniu możliwość inwestowania dla osób z Wielkiej Brytanii i innych europejskich krajów w połowie 2019 roku.

Dzięki temu eToro zatrudnia dziś 850 osób i działa w ponad 100 krajach. Strona internetowa jest dostępna w 22 językach, w tym także po polsku. Firma jest warta ok. 1 mld USD. Nic dziwnego więc, że coraz większe kwoty przeznacza na marketing.

Na jej reklamy bez problemu można trafić także w Polsce, ale oprócz obecności w mediach elektronicznych, stawia też na sport. Sponsoruje piłkarskie drużyny z Wielkiej Brytanii, motocyklowe Grand Prix czy Ultimate Fighting Championship. Teraz przyszedł czas na piłkarską drużynę z ligi francuskiej.

“AS Monaco to jeden z najbardziej prestiżowych klubów we francuskim futbolu, a wielu fanów tego klubu jest również klientami eToro. Współpraca z klubem ma pomóc eToro w pozyskaniu nowych klientów związanych z piłką nożną. Łączą wspólne wartości: szacunek, ciężka praca i duch zespołu” – przekonuje Valerie Kalifa, dyrektor marketingu eToro France.

Brokerzy i wielki sport

eToro nie jest jedynym brokerem, który stawia na marketing poprzez sponsoring drużyn i wydarzeń sportowych. Podobnie działają wszystkie największe firmy na rynku. Powód jest prosty: 95% traderów to mężczyźni, podobnie jak kibice sportowi, wśród których ostatnimi laty można jednak zobaczyć coraz więcej kobiet, ale na trybunach wciąż prym wiodą panowie.

W sierpniu umowę z mistrzami Polski – Legią Warszawa – podpisał broker Plus500. Na razie jednak polskiej piłki klubowej nie uzdrowił, bo warszawianie odpadli już w drugim meczu eliminacji Ligi Mistrzów, zdecydowanie przegrywając z cypryjską Omonią Nikozja.

Inny broker – IC Markets – został niedawno oficjalnym sponsorem grających w Serie A piłkarzy Interu Mediolan. Za niewielkie logo na rękawach koszulek klubu włoskiej ekstraklasy będzie płacić 10 mln euro rocznie.

Brokerów nie brakuje również wśród sponsorów klubów angielskiej ekstrklasy. Od 2017 roku sponsorem grającego w Premiership Evertonu jest Blackwell Global. Broker FxPro sponsoruje natomiast Watford FC, a wcześniej wspierał właśnie AS Monaco. West Ham ma na koncie współpracę z dwoma brokerami: Hantec Markets i Scope Markets. Pieniądze z rynku Forex wpływają też do kasy legendarnego Realu Madryt, który od trzech lat jest sponsorowany przez Exness.

Co o tym sądzisz?
Lubię
68%
Interesujące
32%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.